Pomoc serwisu fuu.pl !

Poniżej znajduje się porcja pytań i odpowiedzi które ułatwią Ci korzystanie z naszych darmowych aliasów internetowych oraz innych naszych darmowych komponentów. Zapraszamy serdecznie do lektury.1. Co to są aliasy internetowe ?

Aliasy internetowe jest to usługa dzięki której adres swojej strony można przekształcić na bardziej atrakcyjny. Przykładowo: założyliśmy konto w darmowym hostingu stron, gdzie otrzymaliśmy adres wyglądający następująco: www.darmowyhosting.polska.pl/konta/userow/~mojastrone - adres taki jest bardzo trudny do zapamiętania (nawet do zapisania), a zarazem NIEatrakcyjny. Zakładając alias możesz ukryć ten "straszny adres", i otrzymać o wiele bardziej atrakcyjny np. www.strona.fuu.pl. Dzięki temu odwiedzający łatwiej zapamiętają adres Twojej strony, a zatem łatwiej będzie im na nią powrócić - a każdy wie że uzyskanie stałej grupy odwiedzających jest bardzo ważne. Jednak nie wolno mylić aliasów z hostingiem co bardzo często się zdarza ! Alias to jedynie przekierowanie !


2. Ile dostanę miejsca na swoją stronę ?

Serwis fuu.pl NIE OFERUJE miejsca na strony. Nie zajmujemy się hostingowaniem stron. Oferujemy jedynie aliasy, jak i inne darmowe komponenty na wasze strony.


3. Nie mogę się zalogować, co zrobić ?

Bardzo często zdarza się iż użytkownicy fuu.pl podają złe dane w formularzu logowania, co uniemożliwia wejście do systemu. Należy pamiętać o tym, iż system rozpoznaje wielkość liter - zatem np. hasło "mama" to nie "mAmA" - dla systemu ma to ogromną różnicę.


4. Co zrobić gdy zapomniałem(am) hasła ?

Gdy zapomnisz swojego hasła, należy skorzystać z funkcji przypominania hasła (link pod formularzem logowania na górze strony). Nasz system wygeneruje dla Ciebie nowe hasło, i wyśle je na podany przy rejestracji adres email.


5. Co zrobić gdy zapomniałem(am) loginu ?

W takim przypadku zapraszamy do kontaktu z nami korzystając z formularza w dziale "Konrakt", pisząc w meilu o zaistniałej sytuacji, oraz podając następujące dane: hasło do konta, email podany przy rejestracji, oraz alias(y) przypisane do konta.


6. Nie dostaję maila'a autoryzacyjnego, co zrobić ?

Powodów może być wiele. Najczęśćiej jest to spowodowane błędnym adresem email podanym podczas rejestracji. Jeśli jednak email został podany poprawnie to wina może leżeć po stronie filtrów anty-spamowych na koncie pocztowym - mogą one postrzegać listy od fuu.pl jako spam ponieważ znajduje się w nich link. W takim przypadku należy szukać meili od nas w skrzynce do której przenoszony jest spam (można także dodać nasz adres do listy adresów zaufanych aby sytuacja ta nie powtarzała się na przyszłość).


7. Czy mogę mieć więcej niż jeden alias ?

Oczywiście. Na jednym koncie w fuu.pl można posiadać dowolną liczbę aliasów, jednak do jednej strony nie może prowadzić więcej niż jeden alias. (regulamin)


8. Chcę usunąć konto z fuu.pl, co zrobić ?

Z bólem serca, lecz oczywiście oferujemy taką możliwość. Jeśli chcesz usunąć konto z naszego serwisu, należy napisać do nas list, w którym będzie zawarta prośba o usunięcie konta, oraz załączone dane konta takie jak: login, hasło, email podany przy rejestracji, oraz nazwa przynajmniej jednego aliasu należącego do danej osoby. W ciągu paru dni konto zostanie usunięte, wraz z wszystkimi komponentami należącymi do danej osoby.


9. Mój alias został zablokowany/usunięty, dlaczego ?

Jeśli jeden z komponentów oferowanych przez fuu.pl, oraz należących do Ciebie został zablokowany bądź usunięty oznacza to iż został złamany regulamin usług oferowanych przez serwis fuu.pl, co upoważnia administratora do zablokowania/usunięcia usługi. W niektórych przypadkach złamanie regulaminu kończy się także blokadą konta.


10. Nie ma mojej strony w wyszukiwarce,dlaczego ?

Każda wyszukiwarka ma inny sposób/mechanizm indeksowania stron. Najczęściej wystarczy poczekać jakiś czas, a wyszukiwarka sama dotrze do Twojej strony, i doda ją do wyników wyszukiwania. Jeśli jednak po długim okresie oczekiwania tak się nie stało należy zgłosić swój adres ręcznie do indeksacji.


11. Moje forum jest nieaktywne, dlaczego ?

Każde forum po założeniu automatycznie jest nieaktywne. Aby je aktywować należy wejść na nie, zalogować się w dostępnym tam formularzu swoimi danymi z fuu.pl, a następnie wejść do ustawień, zaznaczyć funkcję "Forum aktywne" i zapisać zmiany. Od tego momentu forum będzie działać.Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie w powyższej pomocy, zapraszamy serdecznie do korzystania z naszego forum. Będziemy starali się uaktualniać naszą pomoc, wykorzystując pytania zadawane na naszym forum.

+

WebPC.pl - Nowy Partner Serwisu

Serwis WebPC.pl objął patronat nad naszym serwisem. Tym samym zdobywamy nowe grono odbiorców - fuu.pl jest reklamowane w głównym menu na stronie WebPC.pl

+

Darmowe komponenty

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze komponenty funkcjonowały bez zarzutów. W przypadku problemów staramy się je jak najszybciej usunąć. Sprawdź nas!